Pyszny twarożek grani, domowej produkcji

Dobry wieczór na początek weekendu 🙂 Dziś mamy produkcję domową i wspaniały twarożek grani własnej roboty. Tym razem  mój kolega z pracy Daniel ( ten, który przynosi cudne twarożki) przyniósł mleko, takie prosto od krowy, znaczy prawdziwe 😉 Przyznam, że niestety nie przepadam za mlekiem w ogóle, ale za to za jego przetworami jak najbardziej. Dlatego nie dopadłam ;), jakby pewnie fanatycy mleka zrobili, i nie wypiłam duszkiem kubka mleka, tylko pomyślałam o twarożku. I Was też zachęcam, bo pracy niewiele, a smaczek wyśmienity. Uwielbiam takie domowe wyroby:)

DSC_0163

 

Składniki:

  • 1,5 l mleka prosto od krowy
  • 2 łyżki jogurtu naturalnego
  • 2 łyżki kwaśnej śmietany (dałam 12%)

Mleko przelać do miski lub garnka, dodać śmietanę i jogurt. Naczynie przykryć gazą i odstawić na 2-3 dni w ciepłym miejscu.

DSC_0149

Jest lato więc postawiłam, po prostu, na szafce. U mnie wystarczyły 2 dni, właśnie dlatego, że jest ciepło i mleko rozwarstwiło się czyli powstało  kwaśne mleko, które też można było ze smakiem  wypić.

DSC_0151

Garnek postawić na gazie i gotować ( a w sumie to bardziej ogrzewać )na najmniejszym płomieniu przez 45 minut. Odstawić do przestygnięcia i przecedzić przez gazę. Na gazie zostanie piękny twarożek, a reszta to zdrowiutka serwatka. Odrobina soli i mamy pyszne śniadanko 🙂

DSC_0159

Smacznegooo ! 🙂

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge